DZIAŁKOWICZ

centrum ogrodnicze

przykładowy obraz w sliderze 934x269 przykładowy obraz w sliderze 934x269 przykładowy obraz w sliderze 934x269

Sadzenie kwiatów balkonowych


Doniczki - jakiej wielkości stosować?
Zaleca się stosowanie nieco większych pojemników, aby uniknąć przesuszania torfu i zapewnić dłuższe utrzymanie wilgoci oraz ograniczyć konieczność zbyt częstego nawożenia.

Dlaczego powinniśmy stosować drenaż w skrzynkach?
Odpowiedni drenaż jest bardzo istotny, gdyż w stojącej wodzie kwiaty słabo rosną i są narażone na choroby, a korzeniom brakuje powietrza potrzebnego do wzrostu. Dlatego nadmiar wody musi swobodnie wyciekać. W tym celu należy zrobić dziurki tak, aby poziom wody nie przekraczał 1-2 cm.

GOTOWE PODŁOŻE
Odpowiednie podłoże jest szczególnie ważne, gdyż tworzy roślinom warunki podobne do naturalnych (cyrkulacja wody i powietrza, rozrost korzeni).

Jakie cechy posiada dobre podłoże?
Dobrze przygotowane podłoże powinno:
- Być wolne od grzybów, owadów i nasion chwastów.
- Posiadać zdolność gromadzenia wody i składników pokarmowych.
- Dostarczać korzeniom powietrza niezbędnego do ich rozwoju.
- Jak najmniej "osiadać".
- Utrzymywać pH na odpowiednim poziomie (z reguły odczyn lekko kwaśny).

Jak rozpoznać dobre podłoże?
Podstawowy warunek to odpowiednia struktura. Należy poszukiwać mieszanek torfu wysokiego, włóknistego, który zapewnia powietrze i niskiego, rozdrobnionego, zapewniającego wilgoć. Tego typu podłoża są naturalnie droższe od jednoskładnikowych, ale nie przesuszają się i przynoszą dużo lepsze efekty. Do takich należą Gotowe Podłoża SUBSTRAL.

Jakie korzyści daje gotowe podłoże zawierające nawóz?
- Nie trzeba zastanawiać się, jaki nawóz zastosować,
- Nie trzeba mieszać go z nawozem – podłoże zawiera już odpowiednią dawkę,
- Nie trzeba nawozić – tylko podlewać.

Uwagi
Nie można przesuszyć podłoża z torfu wysokiego (większość podłoży na rynku), gdyż po ponownym podlaniu nie odzyska już swoich zalet.

Co to jest gotowe podłoże?
Substral Osmocote - gotowe podłoże do kwiatów to mieszanina składników które zapewniają odpowiednie warunki wzrostu w zależności od potrzeb roślin: są to więc różne frakcje torfu utrzymującego powietrze i wodę, keramzyt, piasek kwarcowy, glinki zeolitu, kompostowana kora w podłożach do iglaków. Dodatkowo podłoże jest wzbogacone nawozem długo działającym który zapewnia podstawowe nawożenie.


Porada udostępniona dzięki uprzejmości marki Substral