DZIAŁKOWICZ

centrum ogrodnicze

przykładowy obraz w sliderze 934x269 przykładowy obraz w sliderze 934x269 przykładowy obraz w sliderze 934x269

Kwietnik do eksperymentów dla dzieci

Obserwowanie, jak z małych nasion wyrastają w ogrodzie wspaniałe kwiaty, to bardzo ważne doświadczenie dla dzieci. Najlepiej pomóc im w tym, dając im własny kwietnik, aby mogły same poczuć naturę i trochę poeksperymentować.

Urodzeni naukowcy na własnych kwietnikach
Dzieci uwielbiają kopanie w ziemi, sadzenie kwiatów, zbieranie warzyw, pałaszowanie słodkich owoców i obserwowanie, jak słoneczniki odwracają się w stronę słońca. Aby dać młodym naukowcom przedsmak ogromnej przyjemności płynącej z ogrodnictwa, oprócz możliwości przebywania na łonie natury, trzeba również zapewnić im zabawę. Doświadczenia odbierane zmysłami, na przykład głaskanie miękkiej trawy, wąchanie pachnących kwiatów i obserwowanie delikatnych płatków, mogą zapewnić chwile prawdziwego szczęścia. Idealnie jest, gdy maleństwa z pobrudzonymi na zielono palcami mogą samodzielnie wykonywać niektóre prace ogrodowe. Nawet trzylatki chętnie pomagają w ogrodzie. Na własnym kwietniku o powierzchni jednego lub dwóch metrów kwadratowych mogą do woli eksperymentować i troszczyć się o ulubione rośliny. Dla młodych ogrodników idealne są łatwe w uprawie rośliny, takie jak stokrotki i nasturcje. Wrażenie na dzieciach robią także wysoko rosnące i pachnące kwiaty. Kwietnik dla dzieci powinien znajdować się na nieubitej glebie , być okrągły aby do wszystkich roślin był łatwy dostęp. Do pierwszych eksperymentów związanych z uprawą kwiatów i ziół doskonale nadają się doniczki i skrzynki.

Kurs degustatora dla dzieci
Dzieci lubią wszystko, co szybko rośnie, fantastycznie pachnie lub smakuje na przykład : truskawki. Ciekawość dzieci budzą także rośliny, które wydzielają znany im zapach. Istnieje kilka takich roślin, między innymi stokrotka o zapachu czekolady, kosmos czekoladowy, "gumisiowe" drzewo (cephalophora aromatica), mięta ogrodowa, nagietek mandarynkowy i mięta bananowa. Wystarczy rozetrzeć liście mięty lub estragonu w palcach, aby powietrze wypełniło się aromatycznym zapachem. Jeszcze bardziej ekscytujące niż dotykanie i wąchanie jest samodzielne zbieranie plonów, a następnie ich jedzenie. Nieważne, czy będą to jadalne kwiaty nasturcji, cukinia, truskawki i maliny, czy pomidory i marchewka — dzieci nigdy nie zapomną tych doświadczeń.


Porada udostępniona dzięki uprzejmości Husqvarna Poland Spółka z o.o.
Właścicielowi marki Gardena.